« 1 2 ... 22 23 24 25 26 ... 45 46 »
Одним з найважливіших елементів процесу становлення державності будь-якої країни є визначення національної символіки. Кожний народ, шануючи свою історію, шанує і свої святині. Без сумніву, державний синьо-жовтий прапор і є однією із найголовніших святинь народу.
24 липня 1990 року, на флагшток перед будівлею Київської мерії був піднятий синьо-жовтий прапор. Державний Прапор України затверджено Постановою Верховної Ради Украї
...
Читати далі »
|
16.07.1990 року - 30 років тому Верховна Рада УРСР прийняла Декларацію про державний суверенітет України.
У преамбулі цього документа проголошувалося «верховенство, самостійність, повнота і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах». Від імені українського народу могла виступати тільки Верховна Рада. Територія України в наявних кордонах проголошувалася недоторканою. Підкреслювалося також виключне право українського народу на володіння, користування і розпоряджен
...
Читати далі »
|
У рамках сьомого щорічного фестивалю мистецтва кіно для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест» вчетверте відбудеться показ фільмів, створених дітьми. Десять картин-фіналістів фестивального конкурсу буде показано онлайн на сайті childrenkinofest.com – глядачам запропонують проголосувати за найкращий фільм, який отримає приз глядацьких симпатій.
До складу Почесного журі конкурсу увійшли українські кінематографісти: продюсерка та директорка Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінькевич, зірка серіалу «Перші ластівки» актор Максим Самчик і аніматор Олег Маламуж, автор стрічки &l
...
Читати далі »
|
Українську вишиванку часто називають кодом нації. Залежно від історичного регіону України деталі та тематика орнаменту вишиванок відрізняються. Тому за зашифрованими у ній символами можна визначити регіон походження її власника.
День вишиванки – відносно молоде, проте дуже улюблене народне свято. Цього дня заведено одягати національне вбрання, куди б не довелося йти – на роботу, на зустріч із друзями чи деінде.
Традиційно День вишиванки відзначають щороку в третій четвер травня. Таким чином, у 2020 році це свято відзначатимемо сьогодні 21 травня
...
Читати далі »
|
Рекомендації психолога батькам
щодо розвитку пізнавальної сфери дітей
Увага
1.У кожне заняття включайте вправи, широко представлені в літературі для педагогів і батьків.
2. Включайте в заняття завдання, що потребують тривалого зосередження: намалювати місто, побудувати складний міст, прослухати і переказати казку тощо.
3. Частіше пропонуйте дітям, особливо з низьким показником розвитк
...
Читати далі »
|
У понеділок, 18 травня, в Україні відзначається День боротьби за права кримськотатарського народу та вшановується пам'ять жертв депортації кримських татар.
Депортація кримських татар розпочалася 18 травня 1944 року о 3 годині ранку і тривала до початку червня (перша і найбільша хвиля закінчилася 20 травня).
Під час головної хвилі депортації (18-20 травня) виселили 180 014 осіб, для перевезення яких використали 67 ешелонів. За перші два дні з Криму було депортовано 191 044 осіб. Окремо під час депортації було заарештовано 5989 осіб, звинувачених у співпраці з німця
...
Читати далі »
|
16 травня 2020 року ми святкуємо День Європи в Україні. День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях: свободи, демократії, поваги до прав людини, верховенства права, та враховує інтереси всіх учасників.
День Європи відзначається 5 травня Радою Європи та 9 травня Європейським Союзом. Україна трохи відсунула цей день, зробивши нефіксованим, та запровадила його відзначення щороку у третю суботу травня.
...
Читати далі »
|

День пам'яті та примирення присвячений пам'яті жертв Другої світової війни та примиренню між країнами-учасниками. Дні пам'яті відзначаються щорічно 8 і 9 травня починаючи з 2005 року.
День пам'яті був проголошений резолюцією Генеральною Асамблеєю ООН 22 листопада 2004 року, приуроченою до 60-ї річниці закінчення Другої світової війни.
В Україні символом Дня пам'яті з 2014 року вважається червоний мак і гасло "1939-1945. Нікол
...
Читати далі »
|
|