Головна » 2021 » Квітень » 26 » Чорнобильська катастрофа: 35 років по тому...
12:55
Чорнобильська катастрофа: 35 років по тому...

26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС сталася найбільша в історії атомної енергетики аварія. Реактор четвертого енергоблоку вибухнув. Радіоактивні елементи йоду, стронцію і цезію поширилися на північну частину України, Білорусі, Прибалтики, Польщі, Швеції, Фінляндії й інших країн.
Чорнобильська катастрофа спричинила великі людські жертви і Чорнобиль став символом атомної небезпеки у світовому масштабі.
Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики до вибуху на АЕС «Фукусіма-1», як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.
Радіоактивна хмара від аварії пройшла над європейською частиною СРСР, більшою частиною Європи, східною частиною США. Приблизно 60% радіоактивних речовин осіло на території Білорусі. Понад 200 000 чоловік були евакуйовані із зон забруднення.
У результаті аварії з сільськогосподарського користування було виведено понад 5 млн га земель, довкола АЕС створена 30-кілометрова зона відчуження, знищені і поховані (закопані важкою технікою) сотні дрібних населених пунктів.
Чорнобиль нагадує про себе й сьогодні. Особливу тривогу викликають стан здоров’я учасників ліквідації наслідків аварії, які проживають на забруднених територіях, розвиток онкологічних захворювань у дітей та дорослих.
Багатьох очевидців даної катастрофи вже давно нема серед живих, тисячі загубили здоров’я, переживаючи страшні наслідки аварії. Вічна їм пам'ять...
От і сьогодні, уже 35 років поспіль, ми вшановуємо пам'ять численних жертв тієї страшної катастрофи. І на нас покладена висока мета – дбати про те, щоб майбутні покоління не переживали подібних трагедій і мали змогу побачити світ прекрасним, повітря чистим, а не таким, що забирає життя.

З 23 по 26 квітня  у навчальному закладі на платформі classroom.google та meet педагогом-організатором Ткачовою О.В. надано матеріал «Чорнобиль стукає у серце» та класними керівниками 1-4 класів проведено  години інформування: «Іншої землі у нас не буде, нам потрібно нашу зберегти», «Чорнобиль… Трагедія… Пам’ять», уроки пам’яті: «Чорнобиль: подвиг і трагедія», «Безсмертна пам’ять про героїв», уроки мужності «Подвиг наших земляків-ліквідаторів аварії на ЧАЕС».

   Всі учасники навчального процесу можуть переглянути матеріал на сайті «Дзвони Чорнобиля» (https://cutt.ly/mvIo5Sr) та пропонуємо пройти онлайн-ігри – для учнів 3-6 класів (https://learningapps.org/watch?v=pucz2rvsa21), 7-9 класів (https://learningapps.org/watch?v=pucz2rvsa21), які підготували методисти відділів національного виховання, суспільних дисциплін Донецького ОБЛІППО.

  Завідувач бібліотеки  Чередник Н.О. у  шкільній читальній залі організувала тематичну виставку, присвячену до дня  Чорнобильської катастрофи "Чорнобиль...Біль і пам'ять вічні".

Категорія: Виховна робота | Переглядів: 99 | Додав: cherya-nataha | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: