Головна » 2021 » Грудень » 19 » День Святого Миколая
23:20
День Святого Миколая

19 грудня щороку в Україні відзначається День Святого Миколая. 

"Ким був Святий Миколай

Микола Чудотворець народився в багатій родині аристократів приблизно в III столітті в місті Патара, розташованому на території Малої Азії. Коли він був ще дитиною, сім’я переїхала в портове містечко Міри, де Микола прожив до глибокої старості. З дитячих років Миколи вивчав Святе Письмо. Дні він проводив в храмі, а ночі – за молитвою.

Після смерті архієпископа Іоанна постало питання про те, хто займе його місце. Одному з єпископів приснився пророчий сон: це місце має зайняти юнак, який вранці перший відвідає храм. З першими променями сонця в храм увійшов Микола, якого згодом прозвали Чудотворцем. Святий дожив до старості та помер 6 грудня (19 грудня за старим стилем) 340 року. Вже більше 1000 років мощі Миколая Чудотворця знаходяться в італійському місті Барі. Привезли їх сюди у 1087 році моряки. 

День Святого Миколая 2021 — історія та традиції свята

Святий Миколай був багатою людиною і дбав про бідних. За традицією, цієї ночі діти отримують подарунки під подушками. Тому вони вірять у диво, звершуване святим Миколаєм і вчаться у святого бути милосердними. Святий Миколай опікується воїнами, водіями і тими, хто подорожує, допомагає бідним у скруті, вважається покровителем дітей і студентів, моряків, торговців, і лучників. В пам'ять про милосердя святого Миколая, цього дня відзначається Міжнародний день допомоги бідним.

За переказами, традиція дарувати подарунки пішла від випадку, коли один збіднілий чоловік не міг забезпечити своїх трьох доньок приданим. За тамтешніми звичаями, вони не змогли б вийти заміж, і, якби їм не вдалося знайти роботу, то довелося б стати повіями. Миколай, дізнавшись про це, вирішує скористатись батьківським спадком, щоб зарадити біді. Протягом трьох ночей він пробирався до хатини та щоразу закидав крізь вікно у кімнату, де ночували сестри, шмат золота — на придане для кожної з дочок. Також, святий Миколай бажав, ці три дівчини не знали, від кого це золото. 

Традиція також могла брати початок із з середньовічної Німеччини, де напередодні свята батьки дарували дітям новий зимовий одяг. З часом, це почали робити таємно, вночі, щоб діти вірили в чудеса Святого. Згодом почали також дарувати ласощі — горіхи, сухофрукти та особливі солодкі хлібці з сушеними грушами, шкільне приладдя, іграшки, які клали в нові чи начищені та відремонтовані старі черевики, які ставили поблизу камінів, чи у панчохи, які вішали на каміни. Діти вірили, що Святий саме через камін закидає у дім подарунки. Неслухняним дітям клали в'язку різок. Діти також вірили, що Миколай приходить з осликом, який допомагає йому, тому клали поруч зі своїм взуттям моркву для нього." (за інформуванням каналу 1 + 1 ).

В нашому закладі також щорічно святкують День Святого Миколая. Багато років на шкільній сцені учні ставлять виставу. Діти чекають подарунки, свято та ласощі, які їм організують чудовий колектив кафе "Палермо". Але карантинні обмеження не дали можливості у цьому році так святкувати. Ми щиро дякуємо Садиковим Костянтину та Вікторії, всім співпрацівникам кафе "Палермо" за солодкі подарунки учням молодшої ланки. Також за солодощі дякуємо БФ «Фонд Бориса Колеснікова», які отримали всі учні закладу.

Вітаємо всіх зі святом! Бажаємо міцного здоров'я, благополуччя, наснаги, гарних зимових свят!

Категорія: Наша подяка | Переглядів: 88 | Додав: dance_ks | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: